Ogłoszenia

Aktualności

 • 19.2.2019
  Klasy 1.A i 1.B w ramach projektu etwinningowego "W labiryncie książek" zorganizowały konkurs rysunkowy "Moja ulubiona postać z bajki".  Uczniowie narysowali klasyczne postacie bajkowe - Czerwonego Kapturka, koźlątka, czarodzieja, ale też nowoczesne postacie, takie jak kot Findus oraz inspektor Gadget. Ilustracje były bardzo ciekawe i ładnie narysowane, więc dzieci wykonały plakaty, na których znaleźli się ich ulubieni bohaterzy bajek.
 • 13.2.2019
   
  GALERIE Balik maskowy
  W czwartek przebiegł w naszej szkole tradycyjny Balik maskowy. Tematem w tym roku były bajki.

  Klasa 6a przygotowała Reksia, 6B wylosowała Pszczółkę Maję, 7A - Bolka i Lolka, 7B - Pat i Mat, 8A natomiast miała Boba a Bobka, 8B Včelí medvíci. 9A musiała sobie poradzić z bajką Krecik, 9B natomiast z Gumisiami.

  Jury miało trudne zadanie, bardzo trudne, bo wyłonić ze wszytkich klas najlepszy pokaz to było nie lada wyzwanie. W końcu najlepszą klasą okazała się 8B. Specjalną nagrodę za pomysłowe rekwizyty otrzymała klasa 7A.

  Wszystkie klasy stanęły na wysokośći zadania i z wybranymi tematami poradziły sobie bardzo dobrze.

  ZWROT TUTAJ
  GOROLWEB TUTAJ

 • 8.2.2019
  W piątek w klasach pierwszych odbył się dzień projektowy "Wesołe ząbki". Dzięki programowi profilaktycznemu  Dm drogerii dzieci dowiedziały się w zabawny sposób jak troszczyć się o swoje zęby i zapobiegać ubytkom. W nagrodę otrzymały "zdrowe" prezenty: szczoteczkę i pastę do zebów, gumę do życia oraz klepsydrę. 
 • 7.2.2019
  W środę 30.1. w auli gimnazjum w Czeskim Cieszynie odbyły się eliminacje powiatowe  Olimpiady Matematycznej klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Szkatuła Mateusz Sikora, Adam Martynek i Michał Jakubík. Wszyscy zostali laureatami olimpiady. Cieszymy się z ich sukcesu! 
 • 6.2.2019
  Około 150 uczniów polskich szkół na Zaolziu brało udział w konkursie "MISTRZ ORTOGRAFII". Między uczestnikami nie zabrakło uczniów z naszej szkoły.

  Wyniki dopiero będą. Więcej na....GŁOS TUTAJ
 • 5.2.2019
  Macierz Szkolna na czele z Agnieszką Velecką oraz Grzegorzem Skupniem  zorganizowała dla rodziców i uczniów w czwartek przed wakacjami półrocznymi wspaniały kulig. Start udanej imprezy był w Bukowcu, gdzie czekały zaprzęgi konne, które uczestników zawiozły do Istebnej. Były gry i współzawodnictwa - o wspaniałą zabawę na śniegu postarała się Iza Jachnicka, było ognisko, były parówki i ciepła herbata. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wracali do domu.
  Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałej akcji!!!

  GOROLWEB TUTAJAktualności

„Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”

23.11.2018
20 listopada 2018 w Domu Narodowym w Cieszynie odbyły się eliminacje  konkursu gwarowego „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”, którego celem  jest propagowanie gwary wśród dzieci i młodzieży po obu stronach Olzy.

W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie:   Ema Tomanek (7A), Małgorzata Szotkowska(8A), Adriana Szolona (8B), Magdalena Zogata (9B), Agnieszka Szotkowska (9B). Po przesłuchaniu wszystkich uczestników  jury postanowiło przyznać następujące nagrody:


1. miejsce - Małgorzata Szotkowska
:  „Jako stary Holeczek chcioł przenocować baby ze Słowiok” Karola Piegzy                                 2. miejsce – Agnieszka Szotkowska:  „Stary żiwot starej ciotki"-  opracowała Urszula Czudek na podstawie tekstu Marka Szołtyska  3. miejsce - Ema Tomanek - „Jak sie kiejsi na dziedzinie balowało" Janiny Łakoty.
Wyróżnienie  zyskała scenka  pt. "Plotki" w wykonaniu: Małgorzaty Szotkowskiej, Agnieszki Szotkowskiej, Emy Tomanek.
Naszej  szkole przyznano również specjalną nagrodę za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu i właściwy dobór tekstów.

Serdecznie zapraszamy na finałowy galakoncert, który odbędzie się 12.12. 2018 w Domu Narodowym w Cieszynie.   

Zwrot TUTAJ
Głos TUTAJ
Gorolweb TUTAJJeśli chcesz otrzymywać newsletter z tego serwisu, wpisz swój e-mail:     

Kalendarz

PoWtŚrCzPtSoN
    
2
3
9
10
11
13
16
17
23
24
25
   

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie

 ul. Szkolna 438

739 91 Jabłonków

tel: +420 558 357 885, +420 731 475 469

e-mail: pzs@jablunkov.cz

IČO: 70 64 00 76

ISDS: ebpmmtj

RED_IZO: 650016351

Numer konta: 1687231319/0800